Hráč, ktorý ukazoval cheaty na YouTube je žalovaný od tvorcov hry

Takisto prevádzkuje webové stránky, kde predáva cheaty, ako je automatické zameranie, za viac ako 200 dolárov (150 libier). "Obžalovaní sú podvodníci, nikomu sa nepáčia podvodníci," uviedla v oficiálnom podaní spoločnosť Epic Games.
"Obžalovaný Lucas nielenže podvádza, ale aj propaguje a predáva softvér, ktorý umožňuje tým, ktorí ho používajú, podvádzať," uvádza dokument.
Jedným z hackov dostupných na internetovej stránke pána Lucasa je aimbot, ktorý umožňuje hráčovi automaticky zacieliť a zabíjať nepriateľov bez toho, aby museli zamerať svoju zbraň.

haking

Je k dispozícii iba pre PC verziu hry, ale ponúka významnú konkurenčnú výhodu každému hráčovi, ktorý používa cheat.
V najnovšom videu pána Lucasa z YouTube "trolls default" – hráči, ktorí môžu byť noví a ešte nemajú zmenu vzhľadu svojich postáv.
Niektoré ďalšie videá, v ktorých používal cheaty aimbot, boli odstránené zo služby YouTube v nadväznosti na sťažnosť na porušenie autorských práv z Epic Games
Ďalší hráč YouTube, Colton Conter, je tiež uvedený v legálnom podaní.
V dokumentoch Epic Games uviedol, že podvodníci "vytvárali neoprávnené derivatívne diela Fortniteho tým, že neoprávnene upravovali kód hry".

Spoločnosť BBC uviedla, že nekomentovala aktívne právne prípady.
Ale povedal to vo vyhlásení: "Keď podvodníci používajú aimboty alebo iné cheat technológie na to, aby získali nespravodlivú výhodu, zničia hry pre ľudí, ktorí hrajú spravodlivo, bratíme sa vážne a budeme pokračovať vo všetkých dostupných možnostiach, aby sme sa uistili, že naše hry sú zábavné, spravodlivé a konkurenčné pre hráčov. "
Epic Games má centrálu v americkom štáte Severná Karolína. Prípad bol podaný vo východnej časti Severnej Karolíny.
V októbri spoločnosť Epic Games prevzala softvérovú firmu Kamu proti podvodom ako súčasť svojho úsilia riešiť neoprávnené zmeny svojich hier.
Vo videu nazvanom "Zlatý Modz" žalovaný Fortnite, pán Lucas povedal, že si nebol istý, prečo sa Epické hry konali.
"Som zmätený, pretože na YouTube je asi tisíc ďalších tvorcov obsahu, ktoré vytvárajú obsah Fortnite," povedal vo videu a dodal, že iní používajú hackery "bez následkov".

youtube

Nové turnaje
Fortnite Battle Royale vidí 100 hráčov na ostrove, aby hľadali zbrane a vybudovali obranu. Osoba, ktorá prežije najdlhšie výhry.
Pravidelne ju hrá viac ako 75 miliónov ľudí na celom svete a je najobľúbenejšou hrou na streamingu webu Twitch.
V pondelok spoločnosť Epic Games oznámila, že do hry pridá nové turnaje, ktoré by umožnili hráčom súťažiť o získanie lesklého odznaku.
Hráči sa zhodujú s hráčmi s podobnou úrovňou zručností. Avšak všetci hráči – či už na PC, konzole alebo smartphone, budú hrať proti sebe. Niektorí kritici navrhli, že to prinesie počítačovým hráčom konkurenčnú výhodu.